Reklama
  • Poniedziałek, 25 stycznia (13:05)

    Cieszyła mnie myśl o wyjeździe

Pierwszy raz od lat postanowiliśmy z mężem wyjechać na ferie. Gdy wszystko załatwiliśmy, okazało się, że córka też zaplanowała wyjazd i założyła, że jak zwykle zajmiemy się wnukiem. Nie wiem, co robić. Mira z Żor.

Jak najszybciej powiedz córce o zaistniałej sytuacji. Pamiętaj, że nie jesteś niczemu winna. To ona powinna była spytać się o Waszą dyspozycyjność, jeśli zakładała, że zajmiecie się jej dzieckiem, nawet jeśli od lat nie wyjeżdżaliście. Zastanów się, na ile jesteś gotowa ustąpić, a na ile chcesz zabiegać o zrealizowanie swych planów.

Postaraj się, by rozmowa nie przebiegała w tonie oskarżeń. Powiedz zwyczajnie, że tak się złożyło, że Wy również macie już plany i nie mówiłaś o tym wcześniej, bo nie było okazji. Omówcie fakty, zastanówcie się nad różnymi scenariuszami. Może tym razem młodzi zrezygnują z wyjazdu?

Reklama

Porad udziela psycholog Ewa Michoń

Na żywo
Więcej na temat:rad | Electronic Arts | O | O

Zobacz również

  • Mieszkamy z bratem niedaleko siebie i dość często go odwiedzam. Bratowa nie wygląda wtedy na zachwyconą. Mam wrażenie, że mnie nie lubi. Każdą moją uwagę, dotyczącą np. ich dzieci czy tego, co... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.