Reklama
  • Poniedziałek, 25 stycznia 2016 (13:05)

    Cieszyła mnie myśl o wyjeździe

Pierwszy raz od lat postanowiliśmy z mężem wyjechać na ferie. Gdy wszystko załatwiliśmy, okazało się, że córka też zaplanowała wyjazd i założyła, że jak zwykle zajmiemy się wnukiem. Nie wiem, co robić. Mira z Żor.

Jak najszybciej powiedz córce o zaistniałej sytuacji. Pamiętaj, że nie jesteś niczemu winna. To ona powinna była spytać się o Waszą dyspozycyjność, jeśli zakładała, że zajmiecie się jej dzieckiem, nawet jeśli od lat nie wyjeżdżaliście. Zastanów się, na ile jesteś gotowa ustąpić, a na ile chcesz zabiegać o zrealizowanie swych planów.

Postaraj się, by rozmowa nie przebiegała w tonie oskarżeń. Powiedz zwyczajnie, że tak się złożyło, że Wy również macie już plany i nie mówiłaś o tym wcześniej, bo nie było okazji. Omówcie fakty, zastanówcie się nad różnymi scenariuszami. Może tym razem młodzi zrezygnują z wyjazdu?

Reklama

Porad udziela psycholog Ewa Michoń

Na żywo
Więcej na temat:rad | Electronic Arts | O | O

Zobacz również

  • Razem raźniej Posuwaj się do przodu małymi krokami. Skoro synowa nie chce np. zostawić z tobą dzieci na popołudnie, to zapytaj, czy nie mogłabyś wpaść do nich na pół godziny. Spróbuj włączyć... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.