Reklama
  • Piątek, 24 lutego 2017 (08:00)

    Mąż prawi komplementy innym kobietom

Kocham mojego męża, on mnie także, ale gdy jesteśmy np. na przyjęciu, zawsze adoruje inne kobiety. Najczęściej wybiera jedną i zachowuje się tak, jakby z nią flirtował. Jest mi wtedy przykro. Mąż zapewnia, że starał się tylko być miły i nie powinnam się gniewać, bo przecież wiem, że kocha tylko mnie. Co mam o tym wszystkim myśleć? Łucja (48) z Krakowa

Maria Juzwa: Pani Łucjo, radzę spokojnie, ale stanowczo porozmawiać z mężem i powiedzieć, że jego flirty sprawiają Pani przykrość. Tłumaczenie, że chciał tylko być miły, jest nie do przyjęcia. Możliwe, że swoim zachowaniem próbuje sobie i Pani udowodnić, że potrafi jeszcze wzbudzić zainteresowanie innych kobiet.

Proszę zapytać go, dlaczego to robi, czego brakuje mu w Waszym związku i czego oczekuje. W czasie rozmowy radzę unikać sformułowań typu: jesteś draniem, specjalnie sprawiasz mi ból… Lepiej mówić o swoich uczuciach: jest mi wstyd, gdy tak się zachowujesz. Mam ochotę wyjść z przyjęcia…

Reklama

Proponuję również zastanowić się nad Waszym związkiem. Może brakuje w nim czułości, ciepłych gestów i słów, przytulania… Warto sobie o nich przypomnieć. Dawniej zapewne ciągle okazywaliście sobie miłość i przywiązanie. Rozmawialiście o uczuciach i marzeniach. Jeśli teraz tematy Waszych rozmów dotyczą wyłącznie codziennego życia, domu, dzieci, postarajcie się to zmienić.

Może Pani zaproponować mężowi wspólne wyjście do kina, teatru, na koncert, aby potem podyskutować o czymś innym niż zazwyczaj. Pielęgnowanie uczuć, troska o partnera, a także mówienie o własnych pragnieniach i oczekiwaniach są podstawą szczęśliwego związku.

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.